U srijedu, 19. veljače 2025. godine u Napretkovom kulturnom centru u Zagrebu, Bogovićeva 1/I otvara se izložba „ALBUM MENTALNIH FOTOGRAFIJA“ autora Siniše Reberskog, akademskog slikara i profesora na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu. Otvorenje izložbe zakazano je za 19 sati.
Cijeli svoj život Siniša Reberski duboko osjeća prirodu. Ona omogućuje odmak od užurbane svakodnevnice i predstavlja jedinstveno okruženje u kojem čovjek može biti ono što on iskreno jest. Za autora toliko iskonski povezanog s prirodom, svjedočenje njezinoj devastaciji izaziva veliku bol i duboko suosjećanje s postepenim nestankom najveće vrijednosti koja nam omogućuje život na ovoj planeti. Kako bi sačuvao od nestajanja niz jedinstvenih trenutaka provedenih u prirodi, Siniša Reberski “fotografira okom” te kontinuirano pohranjuje snimljene kadrove u vlastiti “mentalni album”.
Album mentalnih fotografija Siniše Reberskog je individualan, jedinstven i neponovljiv emotivni, misaoni i likovni proces koji objedinjuje cjelokupni odnos autora prema prirodi.

Siniša Reberski rođen 29. 11. 1962. u Zagrebu. 1983. do 1987. g. studira na ALU u Zagrebu gdje diplomira u klasi prof. Ante Kuduza. 1987. do 1990. g. studira na Hochschule für Angewandte Kunst u Beču u majstorskoj klasi za umjetničko pismo i oblikovanje knjiga kod prof. Elfriede Goldschmid, prof. Thomasa Hansena i prof. Waltera Lürzera. 2016. završio je postdiplomski magistarski studij Akademije za likovno umetnost in oblikovanje u Ljubljani – studijski program Oblikovanje vizualnih komunikacij kod mentora prof. Lucijana Bratuša, prof. Stane Bernika i prof. Jožefa Muhovića, gdje je stekao akademski stupanj magistar umjetnosti. Od 1991. započinje predavati na ALU u Zagrebu gdje radi i danas u zvanju redovitog profesora. Predavao je i na Studiju dizajna Sveučilišta u Zagrebu, Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci i na Odelku za oblikovanje na ALUO u Ljubljani.
Uže područje umjetničkoga interesa su mu slikarstvo i kaligrafija. Do sad je izlagao na tridesetak samostalnih i na brojnim skupnim izložbama u zemlji i inozemstvu. Najradije slika u tehnici akvarela za što je primio više priznanja, a među ostalim i veliku nagradu “6. Hrvatskog trienala akvarela” 2013. godine. U svom kaligrafskom radu istražuje razne pristupe, metode i kaligrafske tehnike, kako povijesne tako i eksperimentalne. Često kaligrafiju povezuje sa slikarstvom do te mjere da je ponekad teško odrediti kojem mediju njegovi radovi pripadaju. U svom umjetničkom radu kombinira razne medije istražujući njihove veze i zajednička ishodišta.