HKD NAPREDAK sudjeluje u ovogodišnjoj 20. Noći muzeja

U petak, 31. siječnja 2025. godine Hrvatsko muzejsko društvo dvadeseti put zaredom organizira tradicionalnu „NOĆ MUZEJA“  pod nazivom „MUZEJI – VIDLJIVI I NEVIDLJIVI“ kojoj se ove godine po prvi put pridružilo i Hrvatsko kulturno društvo Napredak sa svojim programom.

Jubilarna 20. Noć muzeja je najveća muzejska manifestacija koja se održava od 2005. godine. Na samom početku u ovoj manifestaciji sudjelovalo je tek nekoliko zagrebačkih muzeja, da bi prošlih godina bilo uključeno oko 250 muzeja, galerija i drugih institucija iz Hrvatske i inozemstva, a od ove godine je među njima i „Galerija Napredak“ Hrvatskog kulturnog društva Napredak smještenoj u Bogovićevoj 1 u Zagrebu.

Programa u 20. Noći muzeja u Napretkovom kulturnom centru, Bogovićeva 1/I u Zagrebu

18.00 – 23.00 – Izložba slika pod nazivom “VIDLJIVO-NEVIDLJIVI ANĐELI” , akademske slikarice i restauratorice dr. art Dijane Nazor Čorda.

18.00 – 23.00 – Izložba starih božićnih i novogodišnjih čestitki s prijelaza XIX. na XX. stoljeće (izbor iz zbirke zagrebačkog kolekcionara Berislava Sekelja)

21.00 – KONCERT: VIRTUOZNA VEČER

Petromila Jakas, violina
Marijana Komljenović, klavir

C. Saint-Saens: Introdukcija i rondo capriciosso
E. Lalo: Španjolska simfonija, Allegro non troppo

18,00 – 23,00 sata

Napretkov kulturni centar u Zagrebu

Bogovićeva 1/I